UPOZORNENIE PRE DOVOZCOV

Puncový úrad SR upozorňuje dovozcov výrobkov z drahých kovov, na tovar ponúkaný čínskymi výrobcami. Tovar je vyrobený z materiálu "PAKFONG" (zliatina medi, niklu a zinku) tiež nazývaného "čínske strie ...

Puncový úrad SR upozorňuje dovozcov výrobkov z drahých kovov, na tovar ponúkaný čínskymi výrobcami. Tovar je vyrobený z materiálu "PAKFONG" (zliatina medi, niklu a zinku) tiež nazývaného "čínske striebro" alebo aj "new silver", povrchovo upraveného hrubou vrstvou rýdzeho striebra.

Tento tovar výrobca deklaruje ako tovar zo striebra o rýdzosti 925 tisícin, bez obsahu niklu a povrchovo upravený ródiovaním. Na tovare je umiestnená aj rýdzostná číslica "925".

Pozor nejedná sa o výrobky zo striebra.

Takýto tovar zachytil puncový úrad pri kontrole väčšieho počtu výrobkov, predložených na puncovú kontrolu. Tovar bol zamiešaný medzi výrobky zo striebra. 

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií). Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Súhlasím